Így készülj fel az esküvői nyitótáncra
Útmutató a stresszmentes nyitótánchoz
Kulcsfontosságú tippek az esküvői tánchoz
Az esküvői nyitótánc az egyik legemlékezetesebb pillanat az ifjú pár életében, de az előkészületek időnként stresszforrássá válhatnak.
Ne aggódj!
Összegyűjtöttünk 5 kulcsfontosságú tippet, amelyekkel a felkészülés nemcsak egyszerűbbé, hanem szórakoztatóbbá is válhat.
Tedd magabiztosabbá a táncotokat és legyen emlékezetes az esküvői nyitótáncotok!
Az esküvői tánc egy fontos és gyönyörű pillanata az esküvőnek. Életetek első táncát táncoljátok együtt, és ennek emléke örökre veletek marad. Az esküvői tánc nem pusztán egy tánc, hanem egy különleges élmény, amit együtt élhetek át, és amelynek során még közelebb kerülhettek egymáshoz – nem csak a Nagy Napon, hanem az oda vezető úton is.
5 kihagyhatatlan tippet osztunk meg veled, amelyekkel még jobban felkészülhetsz az esküvői nyitótáncra és garantáltan emlékezetessé teheted ezt a különleges alkalmat.
1. Hogyan válasszuk ki a megfelelő zenét/táncstílust?
Az esküvői tánc zenéje
Az első és talán a legmeghatározóbb pont az az, hogy milyen zenét válasszatok.
Az esküvői nyitótáncra jellemzően két opció közül érdemes választani: egy zenére szeretnétek nyitótáncot, vagy több zenéből egy „mixet” összeállítani
Ha egy zenére táncoltok, akkor érdemes kb. 2-2,5 perc hosszúságban gondolkodni (ilyen hosszúra érdemes megvágni a zenét)
Több zene esetében érdemes stílusban is mást alkalmazni, hogy változatos legyen am űsor. Ez lehet egy klasszikus keringős kezdés után egy bulisabb folytatással megoldva. Több zene esetén is maximum 5 percben gondolkodjatok.
Az esküvői nyitótáncot általában egy lassú zeneszámra táncolják. Először válasszátok ki a zenét, amelyre szeretnétek táncolni, és ennek megfelelően határozzátok meg a táncstílust is. Fontos, hogy olyan zenét válasszatok, amely érzelmileg kötődik hozzátok, és amelyhez szívesen táncolnátok.
Készítettünk egy Spotify lejátszási listát, ami segítségetekre lehet a megfelelő zene kiválasztásában/ötletelésben:
Az esküvői tánc stílusa
Ha megvan a zene, arra már lehet táncstílust választani.
A legelterjedtebbek a következők:
- angol keringő
- bécsi keringő
- latin táncok pl. bachata, rumba, salsa
- swing táncok: pl. jive
Azt is vegyétek figyelembe, hogy egy adott stílusnak nem kell ragaszkodnia csak az alaplépésekhez, lehet egyedi figurákat is belevinni a műsorba.
Tippek a megfelelő tánc kiválasztásához:
- Gondolkodjatok az esküvői témában és azokban a táncokban, amelyek illeszkednek hozzá.
- Ha a zene stílusa ismert, keressetek olyan táncokat, amelyek ehhez a stílushoz illeszkednek (akár nézzetek ehhez videót).
- Ha egyikőtöknek van táncos tapasztalata, akkor érdemes azt is figyelembe venni a tánc kiválasztásakor.
- Ha úgy érzitek, hogy nehéz kiválasztani a megfelelő táncot, akkor bátran kérjetek segítséget egy táncoktatótól vagy egy profi táncos barátotoktól. Nálunk a táncoktatás során minden esetben a tánctanár az általatok választott zenére a megfelelő táncstílust választja ki
2. Kezdjük el időben a felkészülést
Mikor kell nekiállni a táncnak?
Akkor lesz garantáltan nyugodt és stresszmentes a felkészülés, ha időben lekezditek a tánctanulást. Általában 2 hónap elegendő szokott lenni, még úgy is, ha nem minden héten gyakoroltok.
Érdemes éppen ezért jó előre kiválasztani a zenét, táncot, hogy legyen még elegendő idő a felkészülsére.
Ha elkéstünk, akkor nem lesz műsor?
Akkor sem kell lemondani a nyitótáncról, ha kevés időtök maradt a felkészülésre. Saját tapasztalat, hogy akár 1 hét alatt is össze lehet állítani egy remek táncműsort.
Ilyenkor azért azt érdemes fejben tartani, hogy a felkészülés intenzívebb lesz és rövidebb 1-1,5 perces műsorban kell gondolkodni.
3. Hogyan kezdjünk neki az esküvői tánc tanulásának?
Táncóra, vagy önálló gyakorlás?
Először is szükséges eldöntenetek, hogy önállóan, videók alapján szeretnétek felkészülni, társastánc csoportos órán szeretnétek alap tánctudást elsajátítani, vagy tánctanár segítségével magánóra keretében akartok felkészülni.
Tapasztalatunk alapján a leghatékonyabb a tánctanárral közösen történő felkészülés magánóra keretein belül.
Akár önállóan, akár tánctanárral készültök, kezdésnek érdemes Youtube-on videókat nézni, hogy legyen elképzelésetek, mi az a stílus, zene, esetleg emelések, amelyek tetszenek nektek.
Hogyan találd meg a megfelelő tánctanárt?
Ha táncoktatót keresel, fontos, hogy értsen az adott stílushoz, amit szeretnétek a nyitótáncotokban látni.
Tehát a legjobb segítséget pl. egy keringőben az tudja megadni, aki korábban maga is magas szinten tanulta azt. Ezáltal kényelmes és gördülékeny figurák, koreográfiák kerülnek a műsorotokba, amire szívesen táncoltok majd.
Keressetek referenciákat, vagy olvasd el az online véleményeket, hogy megtaláljátok a megfelelő táncoktatót.
Rólunk például a következőket olvashatod:
Zsófia Laczkó2024-09-14Nagyon élveztük az órákat, alig vártuk a következő alkalmat, hogy mehessünk. Ákos laza és profi, nagyon látványos koreográfiát rakott nekünk össze. A násznéptől azóta is azt hallgatjuk, hogy ilyen jó nyitótáncot még nem láttak😄. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk!:)Bernadett K2024-09-04Esküvőnkre a nyitótáncunk betanulásában Csenge segített nekünk. Már az első óra után tudtuk, hogy szuper 2 hónap vár ránk! Minden alkalommal nagyon jól éreztük magunkat, Csenge hihetetlenül kedves és türelmes volt, amíg elsajátítottuk a legalapvetőbb lépéseket is 😀 Nagyon jól felkészített minket és az élmény, amit kaptunk, nekünk örök! 🥰Flóra Hornyák-Horváth2024-08-31Csenge készített fel minket a nyitótáncunkra. Egy profi, segítőkész,nagyon precíz és hihetetlenül aranyos lányt ismertünk meg. Rengeteget segített nekünk és mi minden órára örömmel érkeztünk hozzá. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk.😊Míra Rózsás-Iván2024-06-24Nagyon hálásak vagyunk Ákos rugalmasságáért! Egy tökéletes nyitó táncot rakott össze nekünk amiről álmodtunk. Csak ajánlani tudjuk Ákost!Regina Jánosi2024-05-29Nagyon élveztük a táncpróbákat Ákossal. A vendégeknek pedig nagyon tetszett a nyitótáncunk. Szívből ajánljuk! 🤗🥰dr. Réka Fori-Kovács2024-05-21Ákost választottuk tánctanárunknak, amit egy percig sem bántunk meg! Minden órára felkészülten érkezett, pontosan kezdtük mindig, sosem mondott le alkalmat, és ami a legfontosabb, hogy mindenben hozzánk igazodott. Figyelembe vette az ötleteinket, kéréseinket, illetve végtelen türelemmel és profizmussal tanította nekünk a táncot. Nem vagyok egy táncos lábú, sosem hittem volna, hogy ilyet is ki lehet hozni belőlem, de Ákosnak sikerült.:) Hatalmas sikert aratott a koreográfia a lagziban és mi is imádjuk visszanézni. Száz szónak is egy a vége, szívből ajánljuk és újra őt választanánk! <3Anna Simonics2024-03-18Lánybúcsúm alkalmával leptek meg a lányok egy táncoktatással, 7-en vettünk részt rajta. Nagyon jól éreztem magam, de szerintem ezt mindannyiunk nevében mondhatom. Hálas vagyok Ákosnak a profizmusáért, és a kedves személyiségéért, ez egy örök élmény marad számomra😊Flóra Katona2024-03-18Lánybúcsús csapattal érkeztünk táncolni Ákoshoz. A stúdió nagy szép, Ákos pedig mindanellett, hogy fantasztikusan táncol, nagyon kedves és egy élményközpontú táncos délelőttöt tartott. Érezte, hogy milyen a hangulatunk, mi az ami tetszik, és így alakította ki a koreográfiákat, így választott zenét. Mindenkinek ajánlom, aki felejthetetlen élményre vágyik!Nikolett Joó2023-10-18Hatalmas izgalommal indultunk neki ennek az utazásnak amit a tánc világába tettünk. Óriási élmény volt számunkra hiszen korábban együtt még nem táncoltunk, ilyen formában. Ákos hatalmas lelkesedessel tanított minket, az órák mindig izgalmasak voltak, jókedvűen teltek. A koreográfiánk gyönyörű volt, vendégeink visszajelzései is ezt tükrözték. Hálásak vagyunk Neked Ákos, hogy megmutatattad Nekünk milyen belekòstolni a tánc világába.🥰
Tippek az első táncórákra való felkészülésre
Az első táncórára készülve legyünk felkészülve arra, hogy az oktató megpróbál megismerni titeket, a személyes igényeiteket és kéréseiteket. Fontos, hogy nyitottak legyetek az új dolgok elsajátítására, és ne izguljatok, ha az első alkalommal még nem megy minden tökéletesen.
Érdemes előre kiválasztani, milyen zenére szeretnének megtanulni a táncot, hogy az oktató felkészülten érkezhessen az órátokra.
4. Hogyan gyakoroljunk az esküvői táncra való felkészülés során?
Tippek az otthoni gyakorlásra
Az esküvői táncra való felkészülés nemcsak az órákon történik, hanem otthoni gyakorlással is lehetőség van javítani a táncos teljesítményt. Az alábbi tippek segítenek abban, hogy az otthoni gyakorlás hatékony és eredményes legyen:
- Ha van időtök, próbáljatok gyakorolni otthon is pl. nappaliban ellépve legalább egyszer a koreográfiát (zenére, számolásra). Ha erre nincs lehetőség, akkor kérjetek videós felvételt a koreográfiátokról (mi mindig csinálunk) és nézzétek meg, gondoljátok át az alapján a műsort. Legrosszabb esetben a zenét hallgassátok meg, ezzel is tudtok kicsit készülni két óra között.
- Próbálj tükör előtt: ha van lehetőségetek, táncoljátok el tükör előtt is a koregráfiát. Ha nincs elég nagy tükör, akkor egy állótükör/szekrény tükör előtt egy-egy elemet nézzetek meg pl. egy pózt, döntést, hogy lássátok, helyes-e a testtartás, jó helyen vannak-e a lábak stb.
- Gyakoroljatok zenére: mindenképp próbáljátok el a műsort zenére. Ha kicsi a rendelkezésre álló tér, akkor kisebb lépéssel, emelések kihagyásával, de lépjétek el zenére is (tempóra), hogy rögzüljenek a figurák egymás után.
- Kérjétek ki a tánctanár tanácsát: Az első táncórák során a tánctanárotok ismeri a legjobban a táncos képességeiteket és a fejlődési lehetőségeiteket. Kérjétek ki a tanácsát, hogyan tudnátok még hatékonyabban gyakorolni az otthon.
Az otthoni gyakorlással fokozhatjátok az önbizalmatokat és magabiztosabban léphettek fel az esküvőn.
5. Táncműsor az esküvőn
Tippek az esküvői táncra való felkészülés utolsó pillanataira
Az esküvői táncoktatás utolsó pillanatai frusztrálók lehetnek, hiszen biztosan lesz amit ilyenkor kell még megszervezni.
Erre a pillanatra már összeállt a táncműsorotok, de néhány egyszerű tippel segítünk nektek, hogy magabiztosan érezzétek magatok a táncműsor során.
- Először is, bízzatok egymásban. Az esküvői tánc szerep, hogy jól is érezzétek magatokat, valamint a násznép is a ti boldogságotok miatt van jelen
- Ne féljetek, hogy bakiztok, apróságok mindig lesznek, ami fontos, hogy ne dermedjetek le, táncoljátok végig a műsort. Ebben sokat segíthet, ha már eddigre annyiszor meghallgattátok a zenét, hogy tudjátok mikor jön egy refrén, emelés, végpóz. Így ha bele is keverednétek, mindig lesz egy pont amihez tudtok viszonyítani
- Előző nap még táncoljátok el a műsort zenére
+1 Bónusz tipp
Ne maradjon el a felvétel
Ha van videósotok ő biztos felveszi a műsort is, de ha nem lenne, akkor kérjetek meg barátokat, rokonokat (legalább 3 különböző személyt), hogy vegyék fel a műsort. Így biztosan meglesz emlékbe nektek a táncotok.
A tökéletes felvételért és képekért a kész műsorotokról érdemes videót készíteni, amit el tudtok küldeni a fotósnak, videósnak, aki így bármelyik váratlan emelésre, figurára fel tud készülni és rögzíteni fogja az összes fontos pillanatot.
Záró gondolatok
Az esküvői táncra való felkészülés nem csak a nagy napra készít fel, hanem hosszú távú előnyöket is nyújt az életetekben.
A felkészülés során ez lesz a közös program, ahol heti 1 órát együtt tudtok tölteni és kiszakadtok a mindennapi rohanásból. Ha követitek a leírtakat, akkor garantáljuk, hogy élvezetes lesz a felkészülés és maga a tánc is nagy sikert fog aratni.
Ami a legfontosabb: élvezzétek ki minden percét, ez rólatok szól és egy örök élmény lesz számotokra.
Tetszettek tippjeink? Szeretnétek esküvői táncot?
Örömmel segítünk felkészülni a nagy napra, sok éves tapasztalattal, rengeteg koreografált műsorral és garantált jó hangulatú órákkal várunk. Ha szeretnél többet megtudni esküvői magánóráinkról, vagy már most szeretnél jelentkezni, akkor kattints a gombra!
Miért érdemes minket választani tánctanárnak?
- Minden egyes próba minőségi kikapcsolódás lesz számotokra
- Eddigi párosaink kivétel nélkül nagy sikert arattak esküvőjükön, még úgy is, hogy 99%-uk táncos előképzettség NÉLKÜL jött hozzánk
- Bombabiztos koreográfiákat oktatunk, amivel garantált a siker és a kiemelkedő élmény